Ibalgin Gel 1x100g

Ibalgin Gel - tlumí bolest, zmírňuje zánět a otok.
Druh výrobku: Humánní léčivý přípravek

Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinky a použití léků konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Výrobce: Zentiva
skladem
147 Kč

Ibalgin gel obsahuje léčivou látku ibuprofen, který působí protizánětlivě. Je vhodný pro léčení místních projevů revmatických i nerevmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí. V postiženém místě tlumí zánět, snižuje otok a potlačuje bolest.

Potlačuje bolest, zmírňuje zánět a otok. Dobré se vstřebává. Bez parfemace. Bez rizika fototoxicity.

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Ibalgin gel je lék k vnějšímu užití. Obsahuje ibuprofen. Pozorně čtěte příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.


Doplňující informace:

Kód SUKL: 0155051

EAN: 8594739204980

Farmakoterapeutická skupina: Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica-Ibuprofen (M02AA13)

IBALGIN gel

 (Ibuprofenum)

 gel

 Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

 Zentiva, k. s., Praha, Česká republika

 Složení

 Ibuprofenum 2,5 g v 50 g gelu nebo 5 g ve 100 g gelu (tj. 5%)

 Gelový základ: Hyetelóza, propylenglykol, isopropylalkohol, etanol 96 %, trolamin, čištěná voda

 Indikační skupina

 Antirevmatikum, antiflogistikum, analgetikum (k tlumení zánětu a bolesti)

 Charakteristika

 Ibalgin gel obsahuje léčivou látku ibuprofen, který působí protizánětlivě. Je vhodný pro léčení místních projevů revmatických i nerevmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí. V postiženém místě tlumí zánět, snižuje otok a potlačuje bolest.

 Používání gelu je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu.

 Indikace

 Ibalgin gel mohou používat dospělí a mladiství od 12 let k místní léčbě zánětů kloubních pouzder, zánětů šlach a svalových úponů, k místní léčbě při revmatických onemocněních, při bolestivých stavech při degenerativních onemocněních kloubů, při povrchních žilních onemocněních, k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou otoky, zhmoždění, podvrtnutí kloubu, poranění měkkých částí kloubů.

 Při zánětlivých revmatických a žilních onemocněních se o vhodnosti použití přípravku Ibalgin gel poraďte s lékařem.

 Kontraindikace

 Ibalgin gel nesmějí používat pacienti s přecitlivělostí na ibuprofen nebo na některou jinou složku přípravku a dále pacienti, kteří měli astmatický záchvat, kopřivku nebo alergickou rýmu po užívání kyseliny acetylsalicylové nebo některých protizánětlivých léčiv. Přípravek se nesmí používat na otevřené rány a sliznice, do očí a na pokožku postiženou vyrážkou nebo ekzémem.

V první a druhé třetině těhotenství a při kojení lze přípravek používat pouze na doporučení lékaře. V posledních třech měsících těhotenství se přípravek nepoužívá. V době kojení lze gel na doporučení lékaře použít krátkodobě na malé plochy.

 Nežádoucí účinky

 Během léčby může ojediněle dojít k projevům přecitlivělosti na některou složku přípravku, která se může projevit zduřením a zčervenáním kůže, pocity pálení nebo svědění, někdy i výsevy drobných pupínků. Velmi vzácně se mohou objevit jiné projevy přecitlivělosti (dýchací obtíže).

 Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí léčbu přerušte a ihned se poraďte s lékařem.

 Interakce

 Užíváte-li jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti současného používání přípravku Ibalgin gel s lékařem a bez porady s ním ho nepoužívejte. Bez porady s lékařem nepoužívejte pro Vaše onemocnění současně s tímto gelem jiné volně prodejné léky pro místní používání.

 Při předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že používáte Ibalgin gel.

 Dávkování a způsob použití

 Pokud lékař neurčí jinak, dospělí a mladiství od 12 let si na postižené místo 3-4krát denně v časových odstupech 3 - 4 hodin nanášejí 4-10 cm dlouhý proužek gelu, který si lehce vtírají. Potřebné množství gelu závisí na velikosti postižené plochy.

 Upozornění

 Pokud při poraněních nedojde do 3 dnů k ústupu obtíží nebo naopak dojde ke zhoršení či se projeví nežádoucí účinky léku, přerušte léčbu a obraťte se na lékaře. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dní.

 Při zánětlivých revmatických a žilních onemocněních se o délce léčby přípravkem Ibalgin gel poraďte s lékařem. Pokud lékař neurčí jinak, Ibalgin gel se při těchto onemocněních používá většinou po dobu 2-3 týdnů.

 Přípravek nesmí být nanášen na otevřené rány nebo sliznice a do očí. Po nanesení gelu si umyjte ruce, pokud ošetřovaná místa nejsou právě na rukách.

 Při náhodném požití přípravku dítětem může dojít k nevolnosti a zvracení. Je vhodné zvracení podpořit nebo vyvolat.

 Uchovávání

 Při teplotě do 25°C.

 Varování

 Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

 Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

 Balení

 50 g a 100 g gelu

 Datum poslední revize

 15.7.2009

Potřebujete poradit?

Související produkty